45sjscott3
45sjscott3 45sjscott3
  • 14-07-2021
  • Mathematics
contestada

please help she wont go to the next aswer

please help she wont go to the next aswer class=

Respuesta :

loconte loconte
  • 14-07-2021

Answer:

$9.04 /gal

Step-by-step explanation:

1 gallon = 128 oz

8 * 4.23 oz = 33.84 oz

$2.39 /33.84 oz = .0707 $/oz

 .0707 $/oz * 128 = $9.04 $/gal

Answer Link

Otras preguntas

I Wandered Lonely as a Cloud By: William Wordsworth I wandered lonely as a cloud That floats on high o'er vales and hills, When all at once I saw a crowd, A hos
Can someone help me define these please?
Who led the puritans
Need help how do I answer these???? ¿Cuál es tu clase favorita? ¿Te gusta la clase de matemáticas? ¿Qué clase te gusta más, la clase de español o la clase de in
100 is divisible by which whole numbers
What is the difference is 64 and 121?
translating to algebraic expression
What's the chemical makeup of carbohydrates
$1.50 what if you took of the sales tax rate of a helmet.if the sales rate was5%,how much would be the original price of the helmet?
Which of these refer to emphasis on a single musical note? - Syncopation -tempo -accent -upbeat