chiomaokeke
chiomaokeke chiomaokeke
  • 11-07-2021
  • Mathematics
contestada

Bagels cost 35p each how much is 6?

Respuesta :

Bromine67
Bromine67 Bromine67
  • 11-07-2021

Answer:

1 = 35p

6 = 35p×6

= 240p

Therefore, 6 bagels cost 240 p

Answer Link
aleenabestruggling aleenabestruggling
  • 11-07-2021
1 = 35p

6 = 35 x 6 = 210

210p = £2.10
Answer Link

Otras preguntas

Kyle pours 3/4 liter of a liquid from a beaker. Then he puts another 1/2 liter of liquid. What is the overall change in the amount of liquid in the beaker
The number of residents in a city is 57,000 people. The population is increasing each year by 1.2%. Write an equation to model this situation.
Ravi solved this question. His teacher told him he made a mistake. Can you helphim to get the correct step ? 56–(–73) = 56 + __________
Example of what you should be able to accomplish by the end of class: 42 ÷ 2 + (5 x 9) Know what steps to follow to find the final value ?
What is the sclera Please help <3
Suppose the cost of electricity is $0.03 for each kilowatt-hour. Carlos's house runs on 11.14 kilowatt-hours a day. Find the cost of electricity for Carlos's ho
Can someone help me look at the picture down bellow for the question
PLZZ HELP ME THIS IS AN ASSIGMENT I WANT YOU TO DO IT IN YOUR OWN WORDS AND NO SCAMMED 1.)Skilled Scientist level from Rubric: Student used critical thinking sk
The force between two objects is called_______ 1) Electrical conductor 2) Voltage 3) Electric Force 4) Electric Field
Type the correct answer in each box. Use numerals instead of words.