tonyanncampbell4 tonyanncampbell4
  • 15-06-2021
  • Mathematics
contestada

at a market 8 mangoes and 6 pears cost $25.00 and 4 mangoes and 8 pears cost$30.00. what is the cost of one mangoes
​

Respuesta :

elitephenoix elitephenoix
  • 15-06-2021

Answer:

the answer is 4.00 Yw for the help

Answer Link

Otras preguntas

A mobile phone company offers two monthly calling plans, A and B. Under A, every minute costs $ 0.10. Under B, the first 100 minutes costs $ 12 and every extra
How might a theory relate to a model in science?
Solving linear equations is not for me :b i need to know p - 15 = 13 - 6p
What is the estimate for 403,446+396,755 help please
Theo bought these items shoes that cost $19.99 socks that cost $ 4.19, a shirt that costs $ 8.50 and pants that cost $27.75. how can he estimate the total cost
rebeldes de tejas in english
Rename the number 24 ten thousands
negative acceleration & positive acceleration, what are they?
36/b-3=0 find the solution of this equation.
What is 9605.327 rounded to the nearest ten?