gnarlyfanofjelly gnarlyfanofjelly
  • 13-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 120 PSP is Dh 15000. Find the cost of one PSP

Respuesta :

reinhard10158
reinhard10158 reinhard10158
  • 13-06-2021

Answer:

125

Step-by-step explanation:

120 units cost 15000.

so, 1 unit is then the 120th part of the total costs.

price of 1 unit = 15000/120 = 1500/12 = 125

Answer Link

Otras preguntas

*Today's Assignment* Design a salary slip for the month of March 2023 with information given below. Fixed vs variable ratio- 70:30 Ctc - 18L Basic- 50% Hra- 20
Given the lengths of two sides of a triangle. write an inequality to indicate between which two numbers the length of the third side must fall. a.8 and 13. b.11
When the dimensions of a cube are doubled, 0 the surface area and the volume are doubled the surface area is doubled and the volume is quadrupled 0 the surface
HELP PLEASE ASAP! Analyze the diagram below. Each segment of the umbrella appears to be a different color. Explain why each section appears to be the color that
what does several mean
R2.00 per R100.00 withdrawal of R500
What takes the most impact of any part of the body? O Feet O Wrists O Hamstrings O Knees
HELP PLEASE ASAP! Analyze the diagram below. Each segment of the umbrella appears to be a different color. Explain why each section appears to be the color that
what does several mean
What is the total pressure exerted by a mixture containing 2 gasses if the partial pressure of one gas is 70kpa and the partial pressure of the other gas is 30k