cajboywonder cajboywonder
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Ruby is making decorative pillows for her living room. She bought 3 1/2
yards of fabric. If her total cost was $15.75, what was the cost per yard?

Respuesta :

xzayvionward123
xzayvionward123 xzayvionward123
  • 08-06-2021

Answer:

$20 (might be wrong)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a convex mirror is placed to the right of and object. the image formed will be a?
what is the vertex form of 2x=y^2-10
Please help me it’s due tomorrow
In connective tissue, the role of elastic fibers is to __________. provide tensile strength retain fluid provide flexibility form delicate networks around blood
which of the following represents beta decay
The table shows conversions of common units of length. Unit of Length Customary System Units Metric System Units 1 inch 2.54 centimeters 1 foot 0.3048 meters 1
a statement of cause and effect that can be used to set up a test for a hypothesis is called an​
Which category is the Pinus taeda, found in the Post Oak Belt? spider rock formation pine tree lake
What is 900 time 350?
Let [tex]f(x) = \frac{1}{2}[/tex]|x+7|. Write a function g whose graph is a translation 4 units to the left of the graph of f.