arielleb102
arielleb102 arielleb102
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 6 pounds
of coffee is $3.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021

Answer:

ok 2 pound per 1 doller and 1 pund per0.50 cent

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

could a photogragh be considered a primary source?Why or why not?
kelly subtracted 2.3 from 20 and got 17.7, explain why this answer is reasonable. need by 5:30 today 9\15\15
What political concern dominated the period of Congressional Reconstruction?
Wat is the rising actions in the story the rouge wave
write 12,430,000 in expanded form
how do u right 5325603712 in expanded form
12y+2x=24 in slope intercept form.
Sarah bought 8 folders and 3 rulers. Lea bought 8 rulers and 3 folders. Sarah paid $1.25 more than Lea. How much was each folder if each ruler was .45
What is the gcf of 36 &90
On her pogo stick , Lula made 24 hops in 30 seconds. At this rate, how many hops will she make in 50 seconds?