katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

how many kilograms is in 12,321grams
kilo-  -  1,000deka-  -  10How much larger is a kilo- than a deka-?
Containment was a policy in which the U.S. tried to do what?
wallpaper cost $2 per square yard how much would it cost to cover a rectangular wall that measures 15 feet by 21 feet
what are some fun facts on animal and plant cells.
If -2(3y+5)=-4, find the value of 5y
What is the series equivalent of two 1000 W resistors in series?
what is a post hoc fallacy?
If 604-72=___,then 532+___=604.Explain the process of checking your work.
What are the two largest ethnic groups in the united states today?