greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

need help do anybody know answer
A Hudson Valley farmer has 26 employees. He pays each employee $410 per week. After paying his workers for one week, the farmer has $162 left in his bank accou
how did living by the Boston harbor influence paul revere
what is 63% of 400 people
describe how to round 678 to the nearest hundred
Which expression is equivalent to 4 to the 6th power ⋅ 4to the −8 power?
write the expanded form with multiplication for 836.205
you are preparing an investigative report on the 9/11 attacks. which might be a primary source document for your research?
Comple the patterns. 0.02 0.2 20
write two 5 digit addend whose sum estimate 60,000