Blurryvision999 Blurryvision999
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

HELLLP TAKING A FINAL

HELLLP TAKING A FINAL class=

Respuesta :

parker4216
parker4216 parker4216
  • 02-06-2021

Answer:

2: For every gallon of gas purchased, $3.75 was paid.

Step-by-step explanation:

Both options 1 and 3 would require having a dot plotted at those points to be sure, and they're close but they're still approximations. And option 4 is irrelevant. However the point at (4,15) can be used to check option two: 15/4 = 3.75 , ie the price per gallon of gas.

Answer Link
theyl0veme123
theyl0veme123 theyl0veme123
  • 02-06-2021

Answer:

2: For every gallon of gas purchased, $3.75 was paid.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how did early iron smelters control the temperature in the furnaces
Find the mean of the values of 100, 200, 300, 400?
What is the advantage of using exponential notation?
how did surplus food contribute to rise of society?
The kidneys remove which cellular waste product from blood? undigested food materials carbon dioxide urea oxygen
what is the area of a square with sides of lengths 5/8 inch
which best describes the relationship of the embryo and the fetus
Trevor has finished reading 55% of a book. The book has a total of 400 pages. How many pages has Trevor read?
What is the equivalent of 4/8
Why does the water seem bluer and clearer in the Caribbean, than the northeast part of the US? the white sand on the bottom reflects the sun more than rocks the