AvanisSimp
AvanisSimp AvanisSimp
  • 15-05-2021
  • Mathematics
contestada

Can you please help me?

Can you please help me class=

Respuesta :

maddiezaputil maddiezaputil
  • 15-05-2021

Answer:

600 gallons of water would cost $24

Step-by-step explanation:

each gallon of water costs $0.04 so 0.04 x 600 = 24

Brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

dark spot inside the nucleus that store the material for making ribososome
how do I solve c, 6/2=2/c
A machine part consists of a half sphere and a cylinder as shown in the figure. What is the total volume of the part? 72π cubic inches 108π cubic inches 126π
goose is to geese while child is to what?
A parabola is a set of points in a plane that are __________ a fixed line called the directrix and a fixed point called the focus. A. congruent to B. equidistan
Sweet T notice the ratio of long boards to short boards was 1:4 .If there were 35 surfboards at the beach,how many were short boards?
-7(-5v-3u 4) use the distributive property to remove the parentheses
what is the value of the expression |x y| |z| when x = –6, y = 4, and z = –13?
list one extensive and intensive property of marker ink
sikhism began as a movement to combine _____.