dz97501 dz97501
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells 1 dozen donuts for $6.00. How much does it cost for one donut?

Respuesta :

cowgrassmooo
cowgrassmooo cowgrassmooo
  • 14-05-2021

Answer:

666

Step-by-step explanation:

666

Answer Link
madisonvorhies
madisonvorhies madisonvorhies
  • 14-05-2021
$0.50. $6.00 / 12 = $.50
Answer Link

Otras preguntas

A method teens use to separate themselves from their parents is called an
How did the Lend-Lease Act allow the United States to assist its allies in Europe?
The introduction of the cotton gin meant that enslaved workers on southern plantations no longer had to weave cotton cloth. Plant cotton seeds. Harvest cotton p
318 tickets were sold for the school play. They were either adult tickets or student tickets. The number of student tickets sold was two times the number of adu
which describes prominent political leader abraham galloway? check all that apply He won the governorship of north Carolina in the 1868 election He was a former
Use the following figure to answer the question. 1 and 5 are _____ angles. corresponding vertical alternate interior right
1. Julie had saved 105 coins from her daily allowance. If the coins consist of 5-peso coins and 10-peso coins amounting to ₱950, how many of each kind of coin d
Fundamentalists were followers of what during the 1920's? a )religion b) law c) science d)business
Probability, help, please ​
Graph one cycle of the curve represented by the equation y = –2 sin(1/2x) +1.