Vale234 Vale234
  • 13-05-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone pls help me we are doing "Comparing Unit Rates"

Can someone pls help me we are doing Comparing Unit Rates class=
Can someone pls help me we are doing Comparing Unit Rates class=

Respuesta :

narjohnson479
narjohnson479 narjohnson479
  • 13-05-2021

Answer:

1) the better deal is option 2 the weekend one because you're getting 4 tacos for only 2 more cents.

2) $0.83

3) $0.85

4) 85 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link
3uq8i4sh7y 3uq8i4sh7y
  • 13-05-2021
$85 cents is the difference
Answer Link

Otras preguntas

in this lesson you have read about three different types of challenges to segregation and about the desegregation of three areas of American society. in a shor
A diver is currently at an elevation of -380 feet. Write an absolute value statement to express the diver's distance, in feet, from sea level. Then, interpret t
Compute the following: a b. C. d. 16 0 64 1
Which answer could it be??
Can someone tell me a poem in sapnish
John D. Rockefeller originally made his fortune in which industry? A. oil B. railroad C. electronics D. steel
3) If a system of linear of linear equations has infinitely many solutions, what does this mean about the two lines?
Type the correct answer in the box. Spell all words correctly. Which innovative method adapted by Henry Ford revolutionized the manufacturing industry?
4) BRAINLIEST AND 10+ POINTS! PLS HELP ASAP :)
what is the perimeter of RSTUV?