PiggYLover104
PiggYLover104 PiggYLover104
  • 13-05-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppp no one is helping me :(

helpppppppppppppppppppppppppppppppppp no one is helping me class=

Respuesta :

kingakarp21 kingakarp21
  • 13-05-2021

Answer:

75 dollars.

Step-by-step explanation:

If 4 gallons of gas costs 15 dollars, then 20 gallons would cost 75 dollars.

Hope this helped!! :D

Answer Link
carlplayz1
carlplayz1 carlplayz1
  • 13-05-2021

Answer:

15/4 = 3.75

3.75 x 20 = 75

$75

Answer Link

Otras preguntas

If X is the set of negative numbers and Y is the set of positive numbers, then the union of X and Y and 0 is the set of (A) all real numbers (B) all integers (C
explain why the motion of a body which is moving with constant speed in a circular path is said to be accelerated ?
What is the answer to 12-2x6+2/2
What's the other word speaking in circles; round-about speech
If X is the set of negative numbers and Y is the set of positive numbers, then the union of X and Y and 0 is the set of (A) all real numbers (B) all integers (C
name a metal that doesn't conduct electricity
Which of the following steps is not critical in the creation of Bt corn?a.Cut out a piece of DNA from a DNA molecule.b.Splice a piece of DNA into DNA from anoth
Heat is released when H2 gas and O2 gas react to form H2O. Why? A. Breaking the H–H bond in H2 gas releases heat. B. Breaking the O–O bond in O2 gas releases he
What is the highest mountain on each continent?
what is glossities and deficiency