VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

Why was FDR's Court Packing Plan a mistake?
factoring-16w²+50wz-21z²  please help me solve
luisa has 183 pennies. hert dad gives her 128 more write a number sentence to show many pennies luisa has now
What is 3y = 15x - 12 in y = mx + b form ?
Find the explicit formula that produces the given sequence. 3/2, 3/4, 3/8, 3/16,...
What Should I Know About Nigeria?
reason for adopting democracy in Libya,Egypt,Nepal and Bhutan?
WHAT IS 123456567890*1423 THAT MEANS TO DIVIED PLEASE TELL ME THE ANSWER
Is There Still Slavery in the World? Please help me :)
What led to the diverse populations of New York and New Jersey?