Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

Please help me with 17-18

Respuesta :

baabaagreysheep
baabaagreysheep baabaagreysheep
  • 01-12-2016
So you divide each to find out how much it would be for 1 fl oz:
199 ÷ 32 = 6.22 = $0.06
249 ÷ 50 = 4.98 = $0.05
So the answer is 50 fl oz for $2.49
-
269 ÷ 12 = 22.42 = $0.22
319 ÷ 16 = 19.93 = $0.20
So the answer is 16 oz for $3.19

Hope this helps! Thanks for posting the details :)
Answer Link

Otras preguntas

how to prepare boiled eggs?​
What challenge does the concept of SLOSS represent?
I need help!!!!!!!!!!!!!!!!
In what way does the Georgia Constitution and the U.S. Constitution DIFFER from one another?
An industrial printing machine printed 714 pages in 3minutes. How many pages did it print in one minute?​
Evaluate p-q for p=11 and q=8
When is restriction of freedom a bad thing?
Helppppp pleaseeeeeeeeeee
Eric works for an airline, and he needs to calculate the weight of passengers and luggage before takeoff. The number of passengers is in cell A1. The airline us
which of the following statements regarding the health of diverse population groups is true