Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

olivia filled 6 baskets of strawberries. later she combined the fruit evenly into 3 larger boxes. if all 3 boxes sold for $42, how much did each box of strawberries cost?

Respuesta :

marianaisabelle
marianaisabelle marianaisabelle
  • 01-12-2016
$14 each if the questions is asking for 3 boxes
Answer Link
shorty79
shorty79 shorty79
  • 01-12-2016
each box cost $14.00
Answer Link

Otras preguntas

why is what you say in business as important as how you say it? a. poor writing skills can be overlooked if the message is original. b. business people are good
Help pls ?:) I'm having a difficult time
Simplify (–6x) ÷ (–2)
Use an inequality symbol (<,>,=,<) to compare -3+7 -10-2
Which man is often called the Father of the Constitution
A farmer sets up a buffalo farm in this ecosystem. Over time, the buffalo greatly reduce the grass biomass in the community. Explain how the introduction of thi
colors are to rainbow as teams are to?
what is the meaning of the unknown factor and the quotient
Lorenzo rides his bike at a rate of 5 yards per second. About how many miles per hour can he ride his bike? (hint: 1 mile =1760 yards)
What happens to the temperature of a substance while its changing state?