didiguchibuikem
didiguchibuikem didiguchibuikem
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Four ingredients costing $320 per kg $240 per kg $160 per kg and $85 kg are mixed so that air masses are in the ratio 4:1:3:2. calculate the average cost per kg of the mixture​

Respuesta :

25camronheardboyd
25camronheardboyd 25camronheardboyd
  • 03-05-2021

Answer:

2160

Step-by-step explanation:

Answer Link
zkh453560 zkh453560
  • 03-05-2021

Answer:

2160

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the square root of 52?
what is the effect of natural voice
Three more than four times a number is 15
what 3 prime numbers times together to make 231
what effect does the figure of speech wearing holes in the floor have?
Which statement about changes that occurred during the Industrial Revolution is true? A. Many people moved from farms and small towns to cities to find employme
which action should you never take when selecting quotations
YOU'LL GET ALL POINTS POSSIBLE IF YOU HELP ME!!!!!! 1. In addition to possibly harmful chemicals in the environment, mining is considered? A. The most dangerou
Three more than four times a number is 15
how to figure how many hundreds there are in 150,000