digradjonga
digradjonga digradjonga
  • 02-05-2021
  • Mathematics
contestada

During one month, a homeowner used 300 units of electricity and 120 units of gas for a total cost of $114.00. The next month, 290 units of electricity and 150 units of gas were used for a total cost of $115.30. Find the cost per unit of gas.

$_____

Respuesta :

moody1556 moody1556
  • 02-05-2021
Cost per unit of gas is $0.34
Answer Link

Otras preguntas

please answer quickly!! and no links please!
I need help with question 5
la importancia de la precisión y la documentación adecuada de las tablas en caso de que la reclamación de nuestro médico sea denegada o la compañía de seguros r
4) A steel tape is placed around the earth at the equator when the temperature is 0 C. What will the clearance between the tape and the ground (assumed to be un
I need help how do I do this​
I need help with the stuff in the pictures ;-;
Anyone know the answer ?? Please, appreciate it
Please help. Which word goes into the blank
I. - Complete the sentences with the correct form of the verbs in brackets. a. We will pass (pass) the examination if we study hard. b. If you__________________
SECTION BA matatu and Nissan left town A for town B 240km away at 8.00 a.m travelling at 90km/hrand 120km/hr respectively. After 20 minutes the Nissan had a pun