jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

Members at a swim club pay $5 lesson plus a one-time fee of $60. Nonmembers pay $11 per lesson. How many lessons would both a member and a nonmember have to tak
How can I use United Nations in a sentence??
how to write 16 as a fraction
Which number is between 0.5 and 8/9? A) 7/24 B) 22/24 C) 25/36 D) 1/3
find the area and perimeter of an isosceles trapezoid with legs 25cm and bases 16cm and 30cm
How did Wilmot Proviso and Fugitive Slave Act of 1850 affect the nation?
Which words in the sentence make up the adverb phrase? My cousins played card games during the storm. A. cousins played B. during the storm C. My cousins D. car
Irish Potato Famine: Why did so many people starve to death during the Irish potato famine?
What term was used to characterized the domestic programs of President Johnson's administration?
Is cellulose living material?