savachbeltranperez
savachbeltranperez savachbeltranperez
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

You have $5.60 to buy avocados for a guacamole recipe. Avocados cost $1.40 each.

Respuesta :

e1ida
e1ida e1ida
  • 15-04-2021

Answer:

You could buy 4 avacodos with how much money you have :)

Answer Link
pennylanebeyer pennylanebeyer
  • 15-04-2021

You can buy 4 avocados

Answer Link

Otras preguntas

Here are the ingredients needed to make a pancakes 250 ml milk 1 egg 140g four 5g butter a) Simon makes 4 pancakes, Work out how much silk he needs. b) Crag mak
how many stomachs does a dog have? (URGENT) please help!
constant voltage its not used for which of the following welding processes
i forgot how to do this. please give me a example on how i do this thank u
Some historians believe that Alexander the Great died from abdominal or liver injuries. Ancient, and unreliable texts, discuss how he was in pain in his last da
What is the plural possessive of ostrich
¿Cuál de las siguientes afirmaciones es falsa? * Inmediatamente después del accidente, el protagonista recibe la ayuda de gente amable que pretende levantarle e
You are planning to buy a house in five years. How much do you need to deposit today to have a $10,000 down payment if your investment will make 6%? *Remember
Can someone help me
I believe the answer is D but I wanna make sure​