ndeyeawasylla ndeyeawasylla
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

If the cost of production is 20 per 17 inches ^2. why does the dough cost $2 and not say
$27 ($2*7') ?

Respuesta :

shapra834 shapra834
  • 16-04-2021

Answer:

111.32 Answer =)

1Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Bill can hammer 20 nails in 6 minutes. Jeff can do the same job in only 5 minutes . How long will it take them to finish if Bill hammers the first 5 nails, then
Atmospheric carbon dioxide produces a so-called "greenhouse effect" by trapping heat near Earth's surface. What human activities might tend to increase the gree
what takes place when you inhale and exhale
Abc is a triangle, ac=19cm bc=17cm and angle bac=60 degrees. calculate the size of angle abc? answer
a 22 foot ladder is placed against a vertical wall of a building with the bottom of the ladder standing on level ground 16 feet from the base of the building. h
what is scapegoating?
a matchbox tray slides into its outer cover in how many different ways can you do this
what is a faux pas? please help
a 22 foot ladder is placed against a vertical wall of a building with the bottom of the ladder standing on level ground 16 feet from the base of the building. h
Need help please-3x + 5x -2 > 8x - 7 -9x