wolfyanimates257 wolfyanimates257
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

if it costs 21.6$ for 12 brownies, how much would it cost for 1

Respuesta :

jennaweiss123 jennaweiss123
  • 15-04-2021
21.6 divided by 12= $1.80
Answer Link
aphiwembuyazi42
aphiwembuyazi42 aphiwembuyazi42
  • 15-04-2021

Answer:

1.8$

Step-by-step explanation:

simply just say 21.6 divided by 12 (number of brownies) which equals to 1.8

so therefore the answer is 1.8$ for 1 brownie

Answer Link

Otras preguntas

23 X 4 1/6+37 x 4 1/6
no of the building with take velocity of 15mls at an angle of 66° to the horizontal. Find 0 g all ing 2-b) A stone is projected horizontally from the top of the
There are 5 boys and 6 girls participating in a singing contest. What is the likelihood that a girl will win the contest?
how do I do this correctly?
C'est quoi ressources humaines
Handwritten solution required
Identify the simplest polynomial function having integer coefficients with the given zeros: 5, −2, 3
why homogenization prolong milk shelf life​
The length of a cinema hall is 20 m and breadth is 16 m. The sum of the areas of floor and flat roof is equal to the areas of four walls. Find the height of the
What changes have occurred in Paul in the book a Lesson Before Dying