noorjana22 noorjana22
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

If apples are 6 for $2.70, how much is one apple?

Respuesta :

SPDLearns
SPDLearns SPDLearns
  • 14-04-2021

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

2.70 / 6 = 0.45

Answer Link
2animallover6754
2animallover6754 2animallover6754
  • 14-04-2021

Answer:

1 apple is 2.2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Give two ways that the activities if the plants in the illustration to the right would change their ecosystem: (Text and illustration in the picture attached b
Geometry math question no Guessing
What were the causes of French Revolution ?
The school district is interested in knowing if the students and parents are supportive of a longer school day. The school conducts a poll of students and par
If 4/5 ton of concrete covers 5/6 of a bridge, how many tons of concrete are required to cover the entire bridge?
Insert either < or > to make a true statement. -0.4 ___ -0.9 Select one: A. > B.
Read these words from the first amendment to the constitution.congress shall make no law respecting an establishment of religion, or prohibiting the free exerci
what is the gcf and lcm of 24 and 60
A. 110 B. 75 C. 55 D. 125 Please help asap
A rectangle is twice as long as it is wide. Its width is 5 1/2 cm. Find the perimeter of the rectangle.*Please Show Work*