ChrissyCorn
ChrissyCorn ChrissyCorn
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

HELP!

Eric bought 16 ounces of coffee beans for
$14.40. At this rate, how much would 11 ounces
of coffee beans cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-04-2021

Answer:

11 ounces cost 9.90$.  

Step-by-step explanation:

Each ounce cost .90 cents.

Hope this helped!

Answer Link

Otras preguntas

what does the surface area represent in a cell
name 1 element in the periodic table that sounds like a name
what would happen if the chromosome number were not reduced before sexual reproduction?
step by step how to solve 3y + 5.2 = 2 - 5y
plz help me solve this question how many remain when 87 is divided by 9
what are some physical changes that occur at school? at home ? in nature ?
Polished metals have a metallic luster, which means that?
why do the two elements silver and iron have different properties?
Lily and julian start with the same number. Lily works out half the number and Julian works out 3 quarters The sum of their answers in 275 What was the startin
find the derivative of ((t^4-6)^3)*((t^3+6)^4)