bxbysnowy bxbysnowy
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells avocado for $2.80 per pound. What is the cost of a 2 1 pounds of avocado?
4

Respuesta :

06gavin2133 06gavin2133
  • 14-04-2021
$58.80 you need to multiply 2.80 x 21 to get your answer
Answer Link

Otras preguntas

How to Distribute 3(2-3x)
A transversal intersects two parallel lines. The measures of a pair of alternate interior angles are 5v and 2w. The measures of a pair of same-side exterior ang
analyze the role of credit for development​
Which sequence shows the numbers in order from least to greatest
A cubic yard of topsoil weighs 4128 pounds. About how-many 50 pound bags of topsoil can u fill with one cubic yard of topsoil
There are 34,000 adults living in Palm City. In examining attitudes towards the news, a research group asked a random sample of Palm City adults “What is your m
28. Find the perimeter of the polygon. 9 mm a. 55 mm b. 54 mm c. 52 mm
why is our world neither a utopia nor a dystopia?
What’s the correct sentence A. I believe it is un-American not to vote. B. I believe it is unAmerican not to vote.
FInd K so that (1,K) is equidistant from (4,0) and (-4, 8)