Seudónimo Seudónimo
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help im being timed
Lyndia buys peanut butter in bulk for $0.20 an ounce. How much does 18 ounces of the peanut butter cost?

Respuesta :

tacobelle2003
tacobelle2003 tacobelle2003
  • 14-04-2021

Answer:

I believe the answer is $3.60

Step-by-step explanation:

Answer Link
cruzjuan1683
cruzjuan1683 cruzjuan1683
  • 14-04-2021

Answer:

3.60 dollars

Step-by-step explanation:

0.20 times 18 equals 3.60

Answer Link

Otras preguntas

In what way did the sepoy mutiny change the political climate of India
The Layout button is located in the ____ group on the HOME tab. Choose one answer. a. Slides b. Drawing c. Paragraph d. Font
What is 5/8 equal to
why do you think many Cubans support Castro
What were some things settlers hoped to find in the New World?
Is a persons DNA to be more similar to the DNA of his or her biological parents or to the DNA of one of his or her first counsins? Explain your answer.
Besides making laws, what are some other jobs of the House of Representatives and senate?
What is considered the eastern border of Europe
Which best explains why Sunjata is considered an epic poem? a. It does not contain a hero b. It tells a long narrative story c. It contains many short poems d.
Is 4/9 greater than 1/3