amandacongdon819 amandacongdon819
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

A soft drink costs $1.65 and each refill for the drink costs $0.95. If you have $4.50, how many refills can you purchase?

Respuesta :

leilanibraden
leilanibraden leilanibraden
  • 14-04-2021

Answer: 3 refills

Step-by-step explanation:

$1.65 + 0.95 + 0.95 + 0.95 = $4.50

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of the line that passes through the pont (6,2) and has a of -2/3
describe how wind waves are generated
hey yagg fdgaergSDVxc
who were the original constituents
Find a polynomial function of degree [tex]n[/tex] with only the following real zeros for each set of zeros. 57. [tex]-5,4;n=4[/tex] 61. [tex]0,3,-2;n=5[/tex]
what does newton's first law of motion benefits
Jogging burns 375 calories in 45 mins determine how many calories are burned per hour
similarities between lakota and apache
Helppp pleaseee!…. Pleaseeeeee
Did I do 8-9 right? If not, what did I do wrong