shaywilson354 shaywilson354
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Silvergrove middle school spent $60 to purchase 4 work books. How many these workbooks can they buy for $90? Solve using unit rates.

Respuesta :

shubh46223js shubh46223js
  • 14-04-2021

Answer:

bro i didt undersated the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the maior treatment difference between Type 1 and Type 2 Diabetes?
jaiden earns &54.25 in 7 3/4 hours. how much did jaiden earn per hour of work?
Can someone Help me with this? I'm a bit confused?
-5n=13-3m solve for m
1 1 CHOOSE the correct option to complete the sentences. I have met just / have just met our new neighbour, he has been / gone to Paris on business. 2 How many
You have $60 and your sister has $120. You are saving $7 per week and your sister is saving $5 per week. How long will it be before you and your sister have the
Lamont builds a toy block tower 4 2/3 feet high. He then puts a toy antenna on the tower that is 1/4 foot tall. What is the height of the block tower including
The average reading score on certain tests is given by y = 0.153x + 255.4, where x is the number of years past 1970. In what year would the average reading scor
write the equation. 5 more than a number times 2 is 2 and 3times the quantity of 2 less than a number is greater than 7
giai cấp công nhân việt nam dưới sự lãnh đạo của đảng cộng sản việt nam đã và đang thực hiện sứ mệnh lịch sử của mình như thế nào