Halstead82 Halstead82
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

One apple costs .55 at the grocery store. Customers recieve one free apple for every 8 apples they buy

Respuesta :

solvingyourproblems
solvingyourproblems solvingyourproblems
  • 14-04-2021

Answer:

Need more info

Step-by-step explanation:

What are we trying to figure out here?

P.S. I am not collecting the Brainly points, I will fix my answer once you fix the question! Thanks!

Answer Link

Otras preguntas

Please help mehow did martin lopez prepared to be a professional artist​
who did the people blame for their problem America Rescue plan​
what is your responsibility toward your family​
PLEASE HELP! NEED ANSWERS FOR A,C,D,E,F
When your parents say, "we'll think about it" that usually means no. What type of sentence is this? Simple, compound, complex, or compound-complex
A construction crew has two 100ft. beams with which to form the walls of a tent that needs to be 80ft. high. At what angle do they need to place the beams into
What kind of mutation is this PLEASE HELP!! AUG- UGG- AAC- CCU- GCU- GA
1. Find the slope of a line passing through the given points (-4,2) and (5,6) 2. Find the slope of a line passing through the given points (5,-5) and (7,3)
Read and answer the given questions " Seeing Through" Jeffrey brushed quickly past an elderly woman waiting on the platform ahead of him to get onto the subway.
A typical jar that has been tightened to a reasonable degree requires 2.0 N⋅m to open. If you grab a 8.2-cm-diameter jar lid with one hand so that your thumb an