vvnkolos2009 vvnkolos2009
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

Winy bought 9 light bulbs at a cost of 1.19 cents each. how much did winy spent in all of the light bulbs

Respuesta :

SCG1171 SCG1171
  • 14-04-2021

Answer:

$10.71

Step-by-step explanation:

$1.19 * 9 = $10.71

Answer Link

Otras preguntas

Whoever help me first on this I’ll make u brainliest I swear please just help me
Create a Solver answer report for the current Solver model, then view the report results.
A business message is complete if it Multiple Choice avoids all miscalculation, misinformation, and typographical errors. provides all the information necessary
In a Petri dish, there were initially 4 bacteria. Five hours later, there were 972 of them. Find the exponential function that satisfies the given conditions.
Europe is_ of south América
a ball is round on a string at 35° with respect to the vertical. if the length of the string is 12cm. how fast must be the ball is spinning?
I don't know how to use that term in this explanation, can someone help me? I'd deeply appreciate it! :) Explain how lenses in glasses or contacts need to chang
Multiple Choice Question Despite the existence of institutions that encourage widespread participation, the. disproportionate amount of influence over political
A car factory produced 3400 in June,3300 in July,and 3800 in Augut. What wa the average monthly production of thi factory during thi 3 month period?
read the passage. no science fiction anthology is complete without an excerpt from the war of the worlds by h. g. wells. it has every element of great science f