joyce1151956 joyce1151956
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. JEFFERSON SPENT 16 DOLLARS TO BUY 12.8 OUNCES OF SMOKED TROUT. WHAT WAS THE COST PER Ounce?

Respuesta :

faylilly
faylilly faylilly
  • 13-04-2021

Answer:

12.8/16

=0.8

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Describe how cells are organized into larger and larger groups to help living things survive
If an element has more than one ionic charge, how is that piece of information represented in a chemical name?
Order the ratios from least to greatest: 7:2, 12:4, 20:6, 21:14, 10:5
a specialized dictionary is one that
Which of the following elements is not necessary to prevent value conflicts in the work place? A. Honest communication B. Consideration C. Tolerance D. Avoidan
What's the answer, "If 84 cookies will serve 28 students, how many cookies are needed for 30 students" I need serious help!!!
If you divide the mass of a substance by its volume, can you can find its density?
The radio transmitter and aerial radio antenna was an innovation of A. Guglielmo Marconi B. Thomas Edison C. Alexander Graham Bell D. Jean Lenoir E. Gustav
traits that improve an organism chance for survival
Regions of biomes that are an inconsistent mixture of fresh and salt water include ______. Select one: a. ponds b. lakes c. streams d. estuaries