sherrod5608
sherrod5608 sherrod5608
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of bananas cost $350.How much would I pound cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-04-2021

Answer:

270

Step-by-step explanation:

Answer Link
t0swag
t0swag t0swag
  • 13-04-2021
The answer is 270!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

What are the factors of 24 that are composite? i am just asking
Why was Florence considered the birthplace of the Renaissance? What made it the center of the Italian renaissance??
Each element is abbreviated by one or two letter formula
Students are selling muffins at a school bake sale. One muffin cost $0.25, 2 muffins cost $0.37, 2 muffins cost $0.49, and 4 muffins cost $0.61. If this pattern
Which one of these is a compound? a) air b) carbon dioxide c) oxygen and d) carbon
If a number’s composite form is 256, which of the following shows its exponential form as a product of prime numbers? 28 256 4 · 64 24 · 8
It is important to avoid harmful exposure to the sun’s direct rays. Which group of words is the complete infinitive phrase in the sentence? a.to the sun’s dire
Someone Help pls!!!!! Please
How has Charles Darwin contributed to the study of evolution? A)He proposed the theory of natural selection. B)He excavated and studied fossils. C)He was the fi
Which of the following can be considered goals that President Buchanan wanted to accomplish with regard to Kansas?