luisjimenez3654
luisjimenez3654 luisjimenez3654
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

If oranges are on sale for $7.27 for 5 lbs, how much would it cost you to buy 2 lbs of
oranges?

Respuesta :

25nstallings 25nstallings
  • 13-04-2021
$2:91 cents that’s how much it would cost
Answer Link

Otras preguntas

5. Shira looked up one night and saw a full moon. How long will it be before she can see a full moon again?
in the importance of being earnest why doesnt cecily want to study german?
3/2 x 7/8 = Simplify if needed:
How would the fur trade have impacted Native American societies? and don't look it up, i'll just take your answer down :)
How many Hydrogen atoms are in the following molecule? HCH3CCH2(NH3)2
I need a hard 8th-grade math question (ON LEVEL) please don't give me the answer also tell me how I can use it in real life
Helpppp me please please
You and five friends form a team for an outdoor adventure race. Your team needs to raise money to pay for $130 of travel fees, x dollars for each team member’s
Triangle ABC is a right triangle where AD = 5 units and DC = 5 units. The picture is not drawn to scale. What is the length of segment BD?
In what months are daylight hours the longest?