youmaypass34
youmaypass34 youmaypass34
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

Consuelo is grocery shopping and sees that the price of 4 melons is $7.00. Write
a proportion that Consuelo can use to find the price of 1 melon. *

Respuesta :

CaveScriptjavaisgone
CaveScriptjavaisgone CaveScriptjavaisgone
  • 12-04-2021

The price of 1 melon would be about $1.75

Answer Link

Otras preguntas

Compare the lifestyles of hunter-gatherers with those of settlers of early agricultural communities. The Neolithic Revolution describes the
Vicky made some purchases at the sunflower market. she bought strawberries for $3.50, carrots for $2.25 and a bouquet of flowers for $9.95. if sales tax is 5%,
Why have wildlife experts only estimated the number of endangered species in the world?
In the expression 2x + 3, the 2 is a __________. A) coefficient B) power C) product D) quotient
I NEED HELP VERY FAST Zlata Filipovic lived in __________ during the __________. the Netherlands . . . Siege on Sarajevo Bosnia . . . Holocaust the N
What was the connection, if any, between Egypt's geography and its achievements?
how does the semipermeable membrane work?
40 times what equals 180
martian periodic table
Respiration involves the release of energy due to the breakdown of large polymers. What type of a reaction is respiration?