GermanShepardLuv
GermanShepardLuv GermanShepardLuv
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

PLz help me thx!!! jenny bought gas for her car gas costs $2.55 per gallon jenny bought 13.8 gallons. What was the total cost for her gas????

Respuesta :

colerstone
colerstone colerstone
  • 12-04-2021

Answer:

35.19

Step-by-step explanation:

2.55=1 gallon

2.55*13.8=35.19

Answer Link
orabellagreenland
orabellagreenland orabellagreenland
  • 12-04-2021

Answer:

35.19

Step-by-step explanation:

i hope it is going to help you.

Ver imagen orabellagreenland
Answer Link

Otras preguntas

Write 3 to 4 sentences describing how the huntsman’s motivations advance the plot in "Little Red Riding Hood.”
Did Bilbo change throughout The Hobbit ? 20 Points Please HELP
One month David rented 9 movies and 7 video games for a total of $63 . The next month he rented 3 movies and 5 video games for a total of $39 . Find the ren
what is the sum of -15 + 12 and how
when earths shadow falls on the moon the shadow causes a 1)high tide 2)low tide 3)lunar eclipse 4)moon phase
how do I convert 36,198 ft into km
Is GOT similar to FUN? Justify your answer.
Kevin states, “All lines are composed of infinitely many line segments.” Is he correct? Why or why not?
Quebec was founded as a _____________. A) gold mining town B) fur trading post C) weapons arsenal D) fort
Refer to Explorations in Literature for a complete version of this story. Which text from "After Twenty Years" provides the best evidence that “Silky Bob” is su