person8546
person8546 person8546
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.21 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?​

Respuesta :

jariviamontes
jariviamontes jariviamontes
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 for 16 ounces

Step-by-step explanation:

0.21×16=3.36

Answer Link
elijahshanks23
elijahshanks23 elijahshanks23
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 total

Step-by-step explanation:

0.21 * 16 = 3.36

(P.S., pls mark me brainliest, and have a nice day)

Answer Link

Otras preguntas

15 is what percentage of 30
PLEASE HELP!! 50 POINTS + BRAINLIEST What did Mendel's cross-pollination of pea plants prove? Different offspring of the same parents inherit identical characte
Which of the choices below was NOT an action taken by farmers during the Whiskey Rebellion? A. Farmers refused to pay the whiskey tax. B. They marched in prote
a. b. m c. m d. m e. m
What is the best estimate of the area of the lake pictured on the grid if each square has a side length of 400 meters? On a coordinate plane, a figure contains
I havent been in school for a while but is plate a proper noun?​
PLEASE HELP 50 POINTS! Select the correct answer from each drop-down menu. Erika just wrote this item on high-definition and standard-definition video quality.
que es la revolución industrial en tu opinión?
According to Thomas Paine what do people deserve who are willing to stand up to British rule? Proper price upon goods.
write a constructive response of 4-10 sentences Pretend that you can choose one gift that will be given to every child in the world. What gift do you choose? Wh