Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

Write the number in two other forms 4.293
Write a pair of numbers such that the value of the 7 in the first number is 1000 times the value of the 7 in the second number, and the value of the 3 in the fi
What is 7/6 in simplest. Form
What is the answer to 7- 5/3c=22
how to write 6007200 in two other form
How do you convert 1.16 in to a fraction
What is the value of the three in 310.25
How do I simplify 9/243
If you release a weight and allow it to fall under the influence of gravity alone, what kind of motion will it experience?
Is .634 rational number