Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

D O,K = (0, 2) → (0, 6) The scale factor is _____. 0 1/3 3please help soon!!!
The mean number of words per minute (WPM) read by sixth graders is 81 with a standard deviation of 17 WPM. If 130 sixth graders are randomly selected, what is t
how did the u.s. leaders think people would respond to a military draft during World war 1​
I would like some help please
You have placed a fan of lemonade in the cooler of ice. What is the best way to describe what is happening to the ice? A.) heat from the can is making the water
Which of the following equilibria will shift toward formation of more products if the volume of a reaction mixture at equilibrium increases by a factor of 2? a.
What is wrong with the steps of Corey's experiment?
Someone help please :(
If like line A is changed to line B how will the equation change
Need help with this one and thanks!!