jtgallo jtgallo
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Each gallon of gas costs $3.50.

Respuesta :

kenarmstrong06
kenarmstrong06 kenarmstrong06
  • 01-04-2021

Answer:

I need to know how many gallons you have.

Step-by-step explanation:

You should multiply the amount by how many gallons.

Answer Link
truthcavanaugh
truthcavanaugh truthcavanaugh
  • 01-04-2021

Answer:

whats the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If the volume of a cube is 27 cubic meters, find the surface area of the cube
a 12-pounded bag of dog food costs $12.36. a 15-pounded bag of cat food cost $15.30. which is a better deal???
Use elimination to solve the system:6x-4y=6-6x+3y=0
How to answer the following questions in spanish?? Quien batea? Con que batea?
what is 7/12 as a percent?
What is the potential energy of a 3 kilogram-ball that is on the ground?
Gina charges $28 for 3 hours of lessons. Hector charges $18 for 2 hours of lessons. Who offers a better deal????
Use elimination to solve the system:6x-4y=6-6x+3y=0
Gina charges $28 for 3 hours of lessons. Hector charges $18 for 2 hours of lessons. Who offers a better deal????
help calculate 6x+14=32