KimberelyTheBaddie
KimberelyTheBaddie KimberelyTheBaddie
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

Due very soon! Need help ASAP!

Due very soon Need help ASAP class=

Respuesta :

Husseinhazime
Husseinhazime Husseinhazime
  • 15-03-2021
Each container cost 0.7$
Answer Link
Clyde0805
Clyde0805 Clyde0805
  • 15-03-2021

Answer:

$0.70 per 1 play doh

Step-by-step explanation:

Solve for slope by using y2-y1/x2-x1 and plugging two points on table.

Answer Link

Otras preguntas

Graph the function by the table. Is the function linear or nonlinear? A. Nonlinear B. Linear
1High School  Mathematics  10 points A jewelry maker has 24 jade beads and 30 teak beads.What is the greatest number of necklaces she can make? How many beads o
ou open a business selling art supplies and lessons. In your first month, you had the following total sales: $4,000 in paint, $2,000 in brushes, $1,500 in easel
Why are state representatives and senators sometimes called citizen legislators
Which organelle should be listed under “Plant Only” in the diagram?
In which situations would the manufacturer of a drug designated as unavoidably unsafe be held liable for injuries to a patient receiving the drug? select all th
Find the volume of 20g of benzene - density is .88 g/cm3
The tharsis bulge on mars is most likely the result of
2/3×5/12=reduce lowest form
A student ties down one end of a length of rope, then moves the other end back and forth rapidly. The wave that results in the rope is an example of a _____. A.