sewenger sewenger
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 ounces of honey cost $2.50 what will be the cost for 2 ounces?

Respuesta :

kaydriaunnagraham74 kaydriaunnagraham74
  • 15-03-2021

Answer:

50cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can I please have the answers.
the purpose of a persuasive speech is to A. influence the audience to believe what you believe B. cause the audience to doubt their feelings C. force your opin
What is the small plastic connector called that is on the end of an unshielded twisted pair network wire?
Your mother wants to purchase a larger hard drive for her computer and asks you to see what type of drive interface she has. Her computer is connected to the m
A dilation centered at the origin is applied to the line y = 3x + 5. What is true about the image of the line?
1. Sarah went to the farmers market because she needed 5 more apples for her Granny’s jam recipe. The recipe calls for 32 apples. How many apples did Sarah have
need help must bring back to my school August 8
What is the difference between
Can someone please help with question 1 and 2 ..
A construction crew is lengthening a road. Let L be the total length of the road (in miles). Let D be the number of days the crew has worked. Suppose that L=2D+