Re156747
Re156747 Re156747
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

DUE TONIGHT PLS HELP:
You can buy 3 apples at the Quick Market for $1.20. What is the price of 1 apple

Respuesta :

CourtneyJo0410
CourtneyJo0410 CourtneyJo0410
  • 15-03-2021

Answer:

0.4 or 40 Cents.

Step-by-step explanation:

1.20/3 = 0.4

Answer Link
AllysonY AllysonY
  • 15-03-2021
$0.40 for one apple at the market
Answer Link

Otras preguntas

solve 27=3b ITS DUE PLZ HELP
List the events that can occur and features that can format plate boundaries.
M(x)=x/-5 ,what is x if m(x)=8
All cells come from existing cells. On top of that, they all have a cell membrane surrounding the _____ and most plants and bacterium have a cell wall.Whats the
Which Graph Corresponds to Y=2x-2? And please explain
David says that he can apply the commutative and distributive properties to 7s + 8 + 5s to get 12s + 8.
Here is a picture to show the question:
Who was Joseph Stalin?
Please help thank you
what is the correct definition of Quechua? a. healer in Bolivia b. surviving language of the central Andes c. traditional Argentine food