chdy50 chdy50
  • 15-11-2016
  • Mathematics
contestada

A soft drink costs $1.65, and each refill for the drink costs $0.95. If you have $4.50, how many refills can you purchase?

Respuesta :

wowreally3 wowreally3
  • 15-11-2016
you can apurchase 3 refills

Answer Link
bowgirl719
bowgirl719 bowgirl719
  • 15-11-2016
The answer for your problem will be 3 refills.

Hope this helps if it did put the BRAINLIEST and thank me
Answer Link

Otras preguntas

19. Among the abolitionists who urged Lincoln to make the Civil War a night to endslavery were Frederick Douglass andA. James Buchanan.C. Horace Greeley8. Willi
how much is 1*1 ?? and is it rite right
What is ironic about “Robins last words”?
What is a benefit of health Insurance?
5. Who won most the battles in Vietnam?​
Explain at least 2 sources for the genetic diversity (variation) that we see in individuals
At night, a land breeze forms because
help please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Which stage of tumor would most likely present the best prognosis? Stage 1 Stage 2 Stage 3
Write a linear equation that is perpendicular to 2x - 5y = 5 and passes through the point (2.-9).