yasinrecoveryemail yasinrecoveryemail
  • 14-03-2021
  • Mathematics
contestada

I’m having trouble on number 4

Im having trouble on number 4 class=

Respuesta :

h4M63Rger
h4M63Rger h4M63Rger
  • 14-03-2021
A) the graph shows the cost is $ per gallon
B) 1 gal costs 4$ that means
0,5 (1/2) gal = 2 $ *divided by 2*
Answer Link

Otras preguntas

What answer choice does NOT provide a fact about the mockingbird
Which detail is an example of internal conflict in "the monkey's paw"? a. mr. white doubts that the monkey's paw can really grant wishes. b. mr. morris says t
Plasmids are naturally found in some ____________________. a. insects c. plants b. bacteria d. humans
Which is bigger 1/2 or .39 ??
A music teacher creates an assessment in which students design a how-to document on playing their instruments and then demonstrate how to play their instruments
In Romeo and Juliet, what prop for shadows what will happen to Juliet in the future
compare the Burgess and Hoyt models of city growth.
The following sentence from The Importance of Being Earnest is an example of which dramatic element? Morning-room at the Manor House. character setting dialo
A print ad usually includes which two things? A. Images and text B. Images and video C. Video and sound D. Text and sound
Which opinion has strong support? a.The ISS project extends our knowledge of the solar system. b.Space programs expand our ability to study the Earth and oursel