joannleeolsen4213 joannleeolsen4213
  • 14-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Johnson bought two dozen cookies at $13.20 for her students. What is the cost for each cookie that is given to her students? *

Respuesta :

colesparks51
colesparks51 colesparks51
  • 14-03-2021
13.20 divided by 24.

That’s $.55 a cookie.
Answer Link

Otras preguntas

Tommy Bob is paid a salary of $25,000 per year with a premium of 1.5 times his pay for any hours over 40 worked in a week. If Tommy Bob worked 47.25 hours for t
Explain why runoff elections disadvantages minority candidates?
What is the circuit reactance at 1kHz (a) 2πL (b) L/2π (c) 1/(2πL) (d) 1/(2πfL)
What was President John Adams' middle name?
What is a star????????
bonjour, quelqu'un pourrait m'aider a faire l'exercice 98 s'il vous plaît ! (Niveau Lycée)
A roadway expansion project requires that fill for the new, wider roadway be placed within a section of wetlands adjacent to the existing roadway. Through the N
The cessation of menstruation that occurs in midlife is called? 1) Menopause 2) Puberty 3) Ovulation 4) Pregnancy
Critically discuss the accuracy of the statement that theoretical propositions focus on poverty, powerlessness, and inequality as the factors which push women t
Calculate the concentration of HCHO (in ppb) in classroom air assuming steady-state conditions, an outdoor HCHO concentration of 0 ppb, and classroom air temp o