smithjl2
smithjl2 smithjl2
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 2.6 L container of juice costs $3.00. How much are you paying for 1 L?

Respuesta :

JourneyM31 JourneyM31
  • 11-03-2021
You are paying approximately 1.15 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Discuss developments in secular music and dance brought about by the Italian courts of the fifthteenth century
Solve the given differential equation. all solutions should be found. dy/dx=x^8-8y/x
Select the correct order of courses on the French menu! A) plant principal, digestif, entrée, café, dessert B) apéritif, café, plant principal, digestif, from
Why were women and children often employed in the manufacture of persian rugs?
A boat is cruising at a speed of 8.3 kilometers per hour. How long will it take to travel a distance of 8.715 kilometers?
Helppppppp meee ASAP
If y = 4x – 1, which of the following sets represents possible inputs and outputs of the function, represented as ordered pairs?
Questions 6 to 10 are related. based on a random sample of n=15 observations, we have obtained a sample mean of x(bar)=1050. the goal is to test: h(0): μ≤1000 a
(04.04) Please help please, thanks. Escribe la preposición correcta para completar la frase. Write the correct preposition to complete the sentence. You may cop
A manufacturing process has a 70% yield, meaning that 70% of the products are acceptable and 30% are defective. if three of the products are randomly selected,