Seudónimo Seudónimo
  • 15-11-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 27.75 what is the unit price

Respuesta :

gabbyz66
gabbyz66 gabbyz66
  • 15-11-2016
Okay, the answer should be $9.25 per scarf. I got this answer by dividing the 27.75 by the 3. Hopefully it works! I just done with this lesson in school, so how to do the math for unit price is still fresh in my head.
Answer Link

Otras preguntas

To see what parents in her neighborhood think about proposed changes to their local park, a parent walks through the neighborhood one morning and questions othe
how much does a horse that is 15 hands tall weigh
Individuals who lack lactase are unable to break down the sugar lactose. which term best describes lactase?
Select all that apply: What are the basic units of each party at each level? 1) mass meeting 2) committee 3) public relations
Review the detail. The narrator hides the umbrella from her mother. Which best explains how this action develops the theme? a.It helps create the image that Eu
Rita has the following data: 12 20 14 m 13 13 19 If the range is 8, which number could m be? 6 20 Submit
i need desperate help or else ill fail. Which geometric series converges?
Where did the United States force Native Americans to live?
Water is formed when two hydrogen atoms bond to an oxygen atom. When a substance is made of two or more atoms like this, we call it A) a mixture. B) a comp
what was the economic situation in japan around 1930? why was this?