Miraculoussoul
Miraculoussoul Miraculoussoul
  • 13-11-2016
  • Mathematics
contestada

does anyone understand this?

does anyone understand this class=

Respuesta :

Hi4801824552
Hi4801824552 Hi4801824552
  • 13-11-2016
Maybe, I don't know if I fully understand. I think it's $3! Sorry If i'm wrong, Miraculoussoul! 
Answer Link
austinbaird
austinbaird austinbaird
  • 13-11-2016
so there is a straight line, so at 1 slice it costs $10 and at 5 slices it is $20 
so y/x is $10/5 = $2 increase for every slice


Answer Link

Otras preguntas

Damian grew a plant from a leaf cutting. How did the plant reproduce?
5 x 2 x (-4) + 6 divided by 2 43 -37 -23 -17
Edwin walks for 2 1/2 hours. He walks 1 2/3 miles in the first hour, 1 3/4 miles in the second hour and 1/4 of the total distance in the last 1/2 hour.What is t
a fan has 5 equally spaced blades. what is the least number of degrees that can rotate the fan onto self?
If you want a smartphone with the fewest restrictions on application development what operation system should you use
Which of the following is Cartagena known for producing
One disadvantage of using a survey to gather data for psychological purposes is the fact that it can be __________.
Which of these is the BEST explanation of the immediate effect of the Agricultural Revolution? A) people quit hunting B) writing was invented C) humans began
Choose the sentence that best matches the English example.. Where are Manuel and Lupe? a. ¿Dónde van Manuel y Lupe? c. ¿Dónde dan Manuel y Lupe? b. ¿Dónde están
Who argued that the self is inseparable from the body's physiology?