BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Using the quadratic formula to solve 11x^2-4x=1 what are the values of x ?
Describe two ways in which world leaders attempted to build a lasting peace at the end of World War II. How did they avoid repeating the mistakes of the Treaty
When valuing a stock using the constant-growth model, d1 represents the?
Rewrite the difference as a sum of the fractions using the lowest common denominator 2/3 from 5/6
We are in homeostasis when our internal environment has the following: Select one: a. optimal cell pressure b. an optimum temperature c. appropriate balance of
Please help! Earth science! There are some areas of the world where more than two plates react in complex ways. One example of this is near Spain where three pl
If you were to make a cross section of the body through the diaphragm, which body cavities would you separate? Select one: a. Cranial/Spinal b. Abdominal/Pelvic
What metamorphosis could be considered a comedy because the story:
match the fractions to their decimal forms
What is the most accurate statement about the purposes of the poem “Ellis Island” and the essay “Thanksgiving: A Native American View”? A) Both offer readers a