Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 8 tacos cost $12. What is the cost for 12 tacos?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2021

Answer:

$18

Step-by-step explanation:

12 divided by 8 is 1.5 so 1.5x12 is 18

Answer Link

Otras preguntas

Please Help. I need this done by Monday!!
Q10. Farmer John's apples were eaten by wasps, others were rotten and the rest were quality apples in the ratio 4: 10: 20 respectively. 20 apples had been eaten
What is the value of x in the equation -2 = 5x + 3? A 1 B 1/5 C-1 D-3 2/5
ANSWERS ASAP PLEASEEE
Michael and his sister Mel share the job of mowing the grass in their yard. Michael mows \large \frac {1}{3} 3 1 ​ of the yard, and Mel mows the rest. Mel can
Winston is making a model of a statute using a scale where 2 inches equals 6 feet. If the actual height of the statue is 20 feet, how tall is the model, in inch
Shota invests \$1000$1000dollar sign, 1000 in a certificate of deposit that earns interest. the investment's value is multiplied by 1.021.021, point, 02 each ye
Mamadou and Brianna work at a dry cleaners ironing shirts. Mamadou can iron 15 shirts per hour, and Brianna can iron 25 shirts per hour. Mamadou worked 2 more h
Hi i’ve been practicing these problems and i seem to keep getting them wrong! could anyone help?
use information from appendix d to calculate the ph of (a) a solution that is 0.250 m in sodium formate (hcoona) and 0.100 m in formic acid (hcooh), (b) a solut